

To Boldly Go
7.85.0
Dr Kevin Fong sets out to discover how unsuited human biology is to living on much of the planet.
Hvor man kan se To Boldly Go
Få Plex på dine enheder
Gratis på 20+ platforme. Vælg din egen.To Boldly Go-trivia
To Boldly Go har 1 sæson.
To Boldly Go har 2 episoder.
Nøglepersonerne i To Boldly Go er Self - Presenter (Kevin Fong).
To Boldly Go blev instrueret af Michael Lachmann.
To Boldly Go blev produceret af Michael Lachmann.
Dr Kevin Fong sets out to discover how unsuited human biology is to living on much of the planet.
To Boldly Go er bedømt TV-G.
To Boldly Go er et Documentary-show.
To Boldly Go har en publikumsbedømmelse på 7.8 ud af 10.
To Boldly Go-episoderne er 59 m lange.
Nej, denne serie blev aflyst efter 1 sæson.

