The Patient
A psychiatrist loses her mind after she got affected by a delusional patient?
Hvor man kan se The Patient
Få Plex på dine enheder
Gratis på 20+ platforme. Vælg din egen.The Patient-trivia
The Patient blev instrueret af Edward Lau.
The Patient har en spilletid på 80 m.
The Patient blev produceret af Winnie Lam, Edward Lau, Karen Shum.
A psychiatrist loses her mind after she got affected by a delusional patient?
Nøglepersonerne i The Patient er Eve Wong (Shoyi Cheng), Delivery boy (Mason Hsieh), Eve's Father (Larry Kitagawa).
The Patient er bedømt Not Rated.
The Patient er en Thriller-film.
The Patient havde et budget på 220 t US$.


