His Evil Genius
1913 22 mShort, Kriminalitet
A drunkard robs a house and is confronted by a maid -- his wife whom he thought he killed.
Hvor man kan se His Evil Genius
Få Plex på dine enheder
Gratis på 20+ platforme. Vælg din egen.His Evil Genius-trivia
- april 1913 blev His Evil Genius udgivet.
His Evil Genius blev instrueret af Frank Wilson.
His Evil Genius har en spilletid på 22 m.
His Evil Genius blev produceret af Cecil M. Hepworth.
A drunkard robs a house and is confronted by a maid -- his wife whom he thought he killed.
Nøglepersonerne i His Evil Genius er Jim Dowling (Alec Worcester), Alice (Flora Morris), Harry Beecham (Harry Royston).
His Evil Genius er en Short, Kriminalitet, Drama-film.

