

Bittersweet Waters
5.86.0
A young man living in rural Mexico loves in secret. In order to live truthfully, he must overcome his mother, his lover's fiancée, and the traditional community that surrounds him.
Hvor man kan se Bittersweet Waters
Få Plex på dine enheder
Gratis på 20+ platforme. Vælg din egen.Bittersweet Waters-trivia
- maj 2019 blev Bittersweet Waters udgivet.
Bittersweet Waters blev instrueret af Jesús Canchola Sánchez.
Bittersweet Waters har en spilletid på 1 t 40 m.
Bittersweet Waters blev produceret af Jesús Canchola Sánchez.
A young man living in rural Mexico loves in secret. In order to live truthfully, he must overcome his mother, his lover's fiancée, and the traditional community that surrounds him.
Nøglepersonerne i Bittersweet Waters er Denis Montes.
Bittersweet Waters er bedømt Not Rated.
Bittersweet Waters er en Drama-film.
Bittersweet Waters har en publikumsbedømmelse på 5.8 ud af 10.



