

Becoming Leslie
Hvor man kan se Becoming Leslie
Becoming Leslie-bedømmelser og anmeldelser
Få Plex på dine enheder
Gratis på 20+ platforme. Vælg din egen.Becoming Leslie-trivia
- marts 2019 blev Becoming Leslie udgivet.
Becoming Leslie blev instrueret af Ruby C. Martin, Tracy Frazier.
Becoming Leslie har en spilletid på 84 m.
Becoming Leslie blev produceret af Lauren Barker, Michelle Randolph Faires, Ruby C. Martin.
BECOMING LESLIE chronicles life on the streets as seen through the eyes of a cross-dressing, homeless man named Leslie Cochran, one of the most beloved yet polarizing cult figures of Austin, Texas. Told with unapologetic humor, Leslie's bizarre meteoric rise to iconic status is starkly contrasted with living life on his own terms in a changing world.
Nøglepersonerne i Becoming Leslie er Self (Leslie Cochran), Self (Bob Biard), Self (Adam Callaway).
Becoming Leslie er bedømt Not Rated.
Becoming Leslie er en Documentary-film.
Becoming Leslie har en publikumsbedømmelse på 6.1 ud af 10.
Becoming Leslie havde et budget på 200 t US$.

