

Let's Get Lost
Instrueret af Jonas ElmerKøbenhavn anno 1996. Julie er forladt af sin kæreste og søger hævn. Mogens har lånt hendes sofa for en weekend, men bor der nu på tredie år. Han drømmer om at blive dirigent, men er på bistand. Thomas vil være forfatter, men kæmper stadig med første kapitel og arbejder som portør. Steffen lever af at bedrage dagpengesystemet. De tre dagdrømmende drenge har indtaget Julies lejlighed med fadøl, fjernsyn og fodbold.
Hvor man kan se Let's Get Lost
Let's Get Lost-trivia
- september 1997 blev Let's Get Lost udgivet.
Let's Get Lost blev instrueret af Jonas Elmer.
Let's Get Lost har en spilletid på 1 t 32 m.
Let's Get Lost blev produceret af Per Holst, Ingrid Kofoed.
København anno 1996. Julie er forladt af sin kæreste og søger hævn. Mogens har lånt hendes sofa for en weekend, men bor der nu på tredie år. Han drømmer om at blive dirigent, men er på bistand. Thomas vil være forfatter, men kæmper stadig med første kapitel og arbejder som portør. Steffen lever af at bedrage dagpengesystemet. De tre dagdrømmende drenge har indtaget Julies lejlighed med fadøl, fjernsyn og fodbold.
Nøglepersonerne i Let's Get Lost er Julie (Sidse Babett Knudsen), Mogens (Bjarne Henriksen), Steffen (Nicolaj Kopernikus).
Let's Get Lost er bedømt 7.
Let's Get Lost er en Drama, Komedie-film.
Let's Get Lost har en publikumsbedømmelse på 7 ud af 10.















